KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7394197

nr 739 4197

Sascha Bolin

(1889-1967), Sverige

Blandteknik, Sascha Bolin (1889-1967), gård, signerad, 24x35

Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.

Utrop:

600 kr

måndag 6 februari 2012
kl 19:48:27

Sascha Bolin

Läs mer om Sascha Bolin